Цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

29.08.2018
Виведена нова формула для оцінки вмісту жиру в організмі


Дослідники з медичного центру Cedars-Sinai, США, розробили більш простий і точний метод оцінки жирових відкладень, ніж широко використовуваний індекс маси тіла (ІМТ). Результати дослідження опубліковані у виданні «Scientific Reports».
Як зазначив керівник дослідження Орісон Вулкотт (Orison Woolcott), доктор медичних наук в Cedars-Sinai, вони хотіли знайти більш надійний, простий і недорогий метод оцінки процентного вмісту жиру в організмі без використання складного обладнання.
Багато експертів в області ожиріння вважають ІМТ неточним методом, тому що він не диференціює масу кісток, м'язів і жиру. Також в його розрахунках не враховується той факт, що у жінок жирової тканини більше, ніж у чоловіків.
Нова розроблена формула називається «відносний індекс маси жиру» (relative fat mass index - RFM). Для проведення розрахунків необхідно знати зростання і окружність талії людини.
На першому етапі дослідження вчені розглянули понад 300 можливих формул для оцінки вмісту жиру в організмі. Вони використовували показники 12 тис. людей, які проходили обстеження в Центрах з контролю і профілактиці захворювань (Centers for Disease Control and Prevention - CDC), США.
На другому етапі дослідники розрахували відносну масу жиру для 3500 пацієнтів і порівняли їх результати з даними апарату по високотехнологічному скануванню. Апаратний метод вважається одним з найбільш точних у вимірі маси кісток, м'язів і жиру. Дані, отримані автоматизованим шляхом, найбільш точно відповідали RFM.
«Нова формула може допомогти в роботі лікарів, які займаються лікуванням пацієнтів з надлишковою масою тіла, цукровим діабетом і високим артеріальним тиском. Для цього їм знадобиться тільки вимірювальна стрічка », - підкреслив старший автор дослідження Річард Бергман (Richard Bergman).

Формула відносної маси жиру:

чоловіки: 64 - (20 × зростання / окружність талії) = RFM;

жінки: 76 - (20 × зростання / окружність талії) = RFM.

Згідно з даними CDC, більш ніж у 93 млн осіб (майже 40% населення США) виявлено надмірний вміст жиру в організмі.
«Сьогодні проводяться додаткові дослідження, які спрямовані на розрахунок точних діапазонів процентного вмісту жиру в організмі. Це необхідно для того, щоб розуміти, яка кількість жиру вважається здоровою, а яка ні », - зазначив О. Вулкотт.