Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

31.10.2018
Зміни в системі E-Recepty в Польщі


Більше 1800 аптек приєдналися до пілотного проекту по впровадженню електронних рецептів (E-Recepty) в Польщі до кінця жовтня 2018 р. Згодом планують практично повний відхід від паперових приписів, як це сталося в Естонії, Північній Ірландії, Норвегії, з можливістю відпуску лікарських засобів в будь-якій країні ЄС. Перше з електронних призначень було зроблено в травні 2018 р. особисто міністром охорони здоров'я, і ​​з тих пір їх освоїли лікарі різних вікових категорій. Те ж стосується і пацієнтів. Більше половини учасників були в віці старше 60 років, так що одне з головних побоювань організаторів не підтвердилося: особи похилого віку включилися в проект поряд з молодими.
Таким чином прагнуть зменшити кількість фармацевтичних помилок, пов'язаних з нерозбірливим почерком і помилками при листі. Проект, який є складовою частиною електронної системи охорони здоров'я (еHealth), пов'язують також з обліковим записом інтернет-пацієнта (Internetowe Konto Pacjenta). За допомогою цього онлайн-сервісу можна знайти інформацію про рецепти і напрямках до лікарів, про суми відшкодувань щодо наданих в рамках Національного фонду охорони здоров'я лікарських засобів і послуг.
Безперешкодний обмін інформацією і єдине електронне джерело даних про пацієнта (E-Referral) вводяться для економії часу лікарів і повнішого відображення індивідуальних даних. Вважають, що електронний напрям (E-Skierowanie) допоможе впорядкувати черги до лікарів, оскільки його можна буде активувати в мережі лише одного разу, не намагаючись одночасно отримати послугу в різних місцях. Скоро пацієнти зможуть звернутися до своєї медичної документації в повному обсязі.
Також міністерство охорони здоров'я Польщі планує внести зміни в закон про відшкодування в кінці цього року, згідно з яким не менше 16,5% бюджету Національного фонду охорони здоров'я (Narodowy Fundusz Zdrowia - NFZ) слід направляти на відшкодування вартості лікарських засобів. На 2019 р. NFZ планує видаткову частину бюджету в розмірі 82 млрд злотих, з них на відшкодування - 12,2 млрд злотих. З набранням чинності нового правила витрати повинні досягти 13,5 млрд злотих.