Цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 18:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

12.04.2018
МОЗ планує розширити список медикаментів за програмою "Доступні ліки"


Як повідомляє «Громадське радіо» з посиланням на заступника міністра охорони здоров'я України Романа Ілика, безкоштовними для пацієнтів можуть стати ліки для терапії захворювань щитовидної залози, оскільки медикаменти для лікування ендокринних проблем планують включити в програму «Доступні ліки».
Також за програмою реімбурсації, яка передбачає компенсацію вартості медикаментів, пацієнти зможуть отримувати безкоштовно або з невеликою доплатою ліки для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту і анемії вагітних першого триместру.
Зам. міністра також зазначив, що відомство не формує список ліків, доступних за програмою реімбурсації. Це робить виробник.
МОЗ запрошує фармкомпанії добровільно знижувати ціни на препарати, щоб вони відповідали вартості, встановленої державою. На ряд медикаментів, включених а програму «Доступні ліки» виробники знизили вартість на 50-60%. Дорогі медичні препарати, ціни на які виробники знижувати не хочуть, в програмі реімбурсації не доступні. В цілому, за рік роботи програми, з державного бюджету на «Доступні ліки» були виділені понад 600 мільйонів гривень.
Скористалися програмою понад вже 8 мільйонів пацієнтів та отримали препарати, пред'явивши понад 15 мільйонів рецептів. Зараз в програмі - 18 препаратів українського виробництва та 30 - імпортного. Із загальної кількості медикаментів в рамках програми (їх 150) пацієнт може безкоштовно отримати 47. Що стосується ціноутворення на дані препарати, то гранична ціна формується на рівні середньої вартості медикаментів в Східній Європі. Кожне діюча речовина, що входить до складу ліків, має свою граничну ціну.