Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

21.06.2018
Ароматизатори для електронних сигарет пошкоджують кровоносні судини

Довгий час головною темою для обговорення в суспільстві була тема безпечності електронних сигарет. Дискусія виникала між людьми, які класифікують їх як інструменти для боротьби з курінням звичайних сигарет, і тими, хто стурбований применшенням негативних наслідків від їх використання.

У новому дослідженні вчені з медичного університету Бостона, США, зосередили свою увагу на тому, як хімічні ароматизатори, які використовуються в електронних сигаретах, впливають на організм. Результати були опубліковані 14 червня в журналі «Arteriosclerosis, Thrombosis and Vascular Biology».

Група досліджувала 9 популярних ароматів для електронних сигарет: ментол (м'ятний), ацетілпірідін (тютюновий аромат), ванілін (ваніль), ціннамальдегід (кориця), евгенол (гвоздика), діацетил (масло), діметілпіразін (полуниця), ізоаміл ацетат (банан) і евкаліптол (пряна свіжість).

Вчені ізолювали ендотеліальні клітини (клітини, що вистилають кровоносні судини зсередини) окремо у курців і некурящих. При впливі ароматичних добавок на клітини некурящих в них збільшувалася вираженість запалення і зменшувалося вивільнення хімічних речовин для стимулювання кровотоку. Обидва даних ефекти були названі індикаторами короткочасної токсичності, які також спостерігалися в клітинах курців.

Отримані результати показали, що ароматизуючі добавки безпосередньо самі по собі токсичні для кровоносних судин і їх застосування викликає несприятливі наслідки, які мають відношення до довготривалої серцево-судинної інтоксикації. У той час як результати попередніх досліджень показували вплив використання електронних сигарет на кровоносні судини вцілому, окремий вплив ароматичних добавок сам по собі був відносно нез'ясованим. Всі 9 ароматів зменшили виробництво оксиду азоту, молекули, яка важлива для процесу розширення судин у відповідь на збільшення кровотоку. Посилення запалення і втрата оксиду азоту - одні з перших змін, які призводять до серцево-судинних захворювань і їх проявів, таким як серцеві напади та інсульт, тому вони вважаються ранніми провісниками даних порушень.

При перевірці найвищих рівнів можливого споживання всі 9 хімічних речовин приводили до загибелі клітин. При цьому вже на нижніх рівнях споживання кориця, гвоздика, полуниця, банан і пряна свіжість викликали аналогічний ефект. Полуниця залишалася шкідливою ​​навіть на надзвичайно низьких рівнях. З цього виникає припущення, що клітини особливо чутливі до цього ароматизатору. Три ароматизатора були піддані нагріванню, щоб відтворити ефект, що виникає при використанні в електронних сигаретах. Вміст оксиду азоту знову зменшилася у випадках з ваніллю і гвоздикою, але не зі смаком м'яти. Дослідження було обмежено, оскільки не всі аромати нагрівалися, і тести проводилися поза людським тілом.
Дана робота і попередні дослідження показали, що ароматизатори провокують виникнення токсичних явищ в легеневої і серцево-судинній системі. Застосування ароматизаторів також збуджує і стимулює для вживання тютюну серед молоді та постійного вживання тютюну серед курців.

У недавньому заяві Форуму міжнародних респіраторних товариств, лікарі і вчені з усього світу закликали до заборони ароматизаторів, оскільки вони підвищують привабливість електронних сигарет серед підлітків і можуть провокувати до початку куріння.

Малоймовірно, що обговорення цієї теми може закінчитися найближчим часом. Оскільки електронні сигарети були представлені тільки на початку 2000-х років, відсутність даних довгострокових досліджень означає, що ще занадто рано отримати розуміння наслідків для здоров'я від їх застосування. Американська асоціація серця рекомендує дотримуватися обережності, заявляючии, що електронні сигарети слід використовувати тільки як крайній захід для відмови від куріння.