Цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

03.08.2018
Як фінансуватимуть медустанови, які не підтримали реформу


Незважаючи на закінчення першої хвилі підписання договорів з Національною службою здоров'я України на фінансування медичних установ «первинки», ряд областей не приступив до медичної реформи. Так, за словами глави Національної служби здоров'я (НСЗУ) Олега Петренка, станом на липень поточного року в Луганській, Тернопільській, Волинській та Сумській областях договір на фінансування з НСЗУ не уклав жоден комунальний медичний заклад.
Голава НСЗУ передбачає, що даний факт пов'язаний з тим, що медичні установи та виконавчі влади цих регіонів не змогли спрацюватися разом за даний період, але зате одна приватна медустанова Сумщини підписало угоду з НСЗУ. Також глава НСЗУ зазначив, що друга хвиля підписання декларацій з НСЗУ йде повним ходом і вже ряд медустанов з відстаючих в плані реформування медицини «первинки» регіонів починають подавати заяви.
Важливим моментом для самих медзакладів надання первинної допомоги є встигнути виконати всі вимоги і укласти договір з Нацслужби здоров'я, оскільки фінансування комунальних медустанов «первинки» є задекларованою позицією уряду і додаткових субвенцій на фінансування не автономізірованих медустанов виділятися не буде.
Якщо на місцях виконавча влада вирішили не автономізувати медичні клініки «первинки», то питання їх фінансування вони повинні вирішити самостійно. Вся відповідальність за фінансування медустанов первинної ланки надання допомоги в разі неукладення договорів з НСЗУ ляже на місцеві виконавчі влади.