Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

31.10.2018
Як Полтавщина поліпшила лабораторну діагностику?


У Полтавській області ввели cистему, яка дозволяє проводити взяття біоматеріалу в кожній з сільських або міських амбулаторій та оперативно доставляти його в сучасні уніфіковані клінікодіагностичні лабораторії. Це, як повідомляє департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації, дозволило заощадити до 25% бюджетних коштів.
Запровадження такої схеми автоматизувало проведення лабораторних досліджень, розширило спектр послуг та їх продуктивність.
Як же змогли полтавські медики поліпшити роботу в даному напрямку?
Ще на початку 2018 року в області придбали обладнання та автомобілі для даної програми. Щоб проводити забір крові для лабораторних досліджень закупили закриті вакуумні системи BD Vacutainer, для збору сечі - стерильні ємності для сечі. Для транспортування біоматеріалу закупили контейнери, сумки-контейнери, сумки-холодильники з холодоелементами. Їх розподілили в усі ЦПМСП області, а також в ЦРЛ і міські лікарні, Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського, Полтавський кардіологічний диспансер. З пунктів збору біоматеріал доставляється в клініко-діагностичні лабораторії міських та центральних районних лікарень на автомобілі. 35 автомобілів за договором були поставлені на об'єднане автогосподарство, далі автогосподарство передало їх в оренду на всі центри ПМСД.
Таким чином, автомобіль Центру об'їжджає всі підлеглі амбулаторії і відвозить зібраний матеріал в лабораторію. Для ефективної роботи були розроблені методичні рекомендації щодо використання обладнання, проведено інструктаж для завідувачів лабораторій та лаборантів, а вони, в свою чергу, навчили весь персонал, який бере участь в преаналітичному етапі лабораторних досліджень.