Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

21.12.2018
МОЗ Польщі може дозволити спрощену адаптацію медсестер з України


Міністерство охорони здоров'я Польщі розглядає питання про визнання українських дипломів медсестер після застосування компенсаційних заходів, крім додаткової освіти (наприклад період адаптації або професійний іспит), повідомила заступник міністра охорони здоров'я Юзефа Щурек-Желязко (Józefa Szczurek-Żelazko).
Відповідаючи на запит № 26372 депутата парламенту Гжегожа Фурго (Grzegorza Furgoо) про системні навчанні медсестер і лікарів з України, вона вказала, що існуючі в даний час бар'єри, що перешкоджають доступу до професійної діяльності та працевлаштування українських медсестер, обумовлені перш за все положеннями Директиви про визнання професійних кваліфікацій (2005/36 / EC, 2013/55 / ​​EC).
Зазначена директива зобов'язує країни ЄС неухильно дотримуватися її положення, особливо в плані надання певної кількості годин навчальних і професійних предметів. Існує мінімальна вимога 4600 год і 3 роки професійної освіти.
Заступник міністра і голова групи управління кризовими ситуаціями міністерства пояснила, що медсестри, які закінчили навчання в Україні, на жаль, не мають вищезазначених значень, іноді виконуючи тільки половину необхідних годин навчання. Перш за все цей факт заважає їм отримувати право на практику в Польщі.
Отже, єдино можливе рішення цієї ситуації полягає в тому, щоб зацікавленим особам отримати додаткову освіту (для тих, хто має диплом медсестри і диплом середньої школи, тобто його український еквівалент - атестат про повну загальну середню освіту). У зв'язку зі зростаючою нестачею медсестер на ринку праці і зростанням попиту на сестринські послуги, що пов'язано з демографічною ситуацією в країні, міністр охорони здоров'я схвалює вищевказаний метод завершення навчання медсестрами з України, відзначила Ю. Щурек-Желязко.
Однак, незважаючи на вищевикладене, міністерство охорони здоров'я розглядає питання про прийняття іншого рішення, яке дозволило б визнати українські дипломи медсестер після застосування інших, ніж додаткову освіту, компенсаційних заходів (наприклад період адаптації або професійний іспит). Однак вищенаведені рішення необхідно широко обговорити з сестринським спільнотою та іншими зацікавленими сторонами, що вимагає часу.
Заступник міністра підкреслила також, що громадянин іншої країни навіть в разі завершення професійного навчання в Польщі повинен відповідати професійним вимогам, закріпленим в ст. 35 Закону про професії медсестер і акушерок від 15 липня 2011 року (Законодавчий вісник за 2018 р пункт 123 IP), тобто мати постійний вид на проживання і офіційне підтвердження знання польської мови в усній і письмовій формі в обсязі, необхідному для практики в якості медсестри або акушерки. У той же час відмічено, що в даний час в рамках міністерства охорони здоров'я не діє система стипендій, орієнтована на медичних сестер з-за східного кордону. На сьогодні такі медсестри можуть подавати заявки на стипендії з бюджету університетів, в яких вони навчаються. Що стосується лікарів з України, то міністр охорони здоров'я не планує вводити для них ні прискореного освіти, ні спеціальної системи стипендій.