Цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

10.09.2018
Нове відкриття вчених в лікуванні хвороби Альцгеймера


Дані нового дослідження показують, що існуючий препарат, який використовується для лікування захворювань печінки, також можна використовувати для терапії хвороби Альцгеймера. Препарат має здатність «виправляти» порушення на клітинному рівні.
Хвороба Альцгеймера є найбільш поширеним типом деменції. За даними організації Alzheimer's Association, США, ця проблема зачіпає близько 5,7 млн ​​осіб в США і близько 46,8 млн у всьому світі. Серед симптомів хвороба Альцгеймера характеризується прогресуючою втратою пам'яті, труднощами з рішенням щоденних завдань і дезорієнтацією.
В даний час лікування даного типу деменції зосереджено на уповільненні прогресування деяких з цих симптомів і управлінні впливом на поведінку людини і його психологічний стан.
З цієї причини нові дослідження завжди націлені на пошук більш спрямованих методів лікування, що фокусуються на механізмах, що призводять до розвитку хвороби Альцгеймера на клітинному рівні. В результаті нового дослідження вчені з Університету Шеффілда,  Великобританія, виявили, що препарат, який до цих пір застосовувався для лікування захворювань печінки, також може допомогти в терапії хвороби Альцгеймера.
Дані попередніх досліджень свідчать про те, що лікарський засіб урсодезоксихолевої кислоти (УДХК) має потенційну властивість блокувати прогресування хвороби Паркінсона. Вчені відзначають, що прийом УДХК поліпшує функціонування мітохондрій у деяких пацієнтів з діагностованою хворобою Паркінсона.
Мітохондрії забезпечують клітини організму енергією, необхідною для зростання і ділення. Як правило, мітохондрії сприймають як «міні-електростанції» або «батарейки клітини». У розвитку хвороби Альцгеймера дисфункція мітохондрій виступає одним з головних патологічних чинників, і ці зміни, мабуть, відбуваються навіть до того, як токсичні білкові бляшки починають накопичуватися в головному мозку. Це робить мітохондріальну дисфункцію відмінною терапевтичної мішенню, тому вчені вирішили дослідити, чи зможе УДХК вирішити цю проблему у пацієнтів з хворобою Альцгеймера. Використовуючи зразки тканини головного мозку, відібраної у різних пацієнтів з хворобою Альцгеймера, дослідники, що проводили експеримент, підтвердили, що існуючий препарат дійсно покращує функцію мітохондрій.
Провідний автор дослідження доктор Хізер Мортібойс зазначила, що вперше в реальному зразку тканини пацієнта з хворобою Альцгеймера в результаті проведеного дослідження встановлено, що препарат УДХК може підвищити продуктивність мітохондрій. В ході експерименту експерти також відзначили, що препарат посилює функцію мітохондрій шляхом «корекції» форми уражених мітохондрій. УДХК робить це шляхом перерозподілу білка під назвою «пов'язаний з дінаміном білок 1». Він грає ключову роль в підтримці здорової динаміки мітохондрій. Вчені вважають, що в кінцевому підсумку УДХК може захистити головний мозок від нейродегенерации.
Як пояснила доктор Х. Мортібойс, також було виявлено, що препарат, який вже використовується в клінічних цілях при захворюваннях печінки, діє, змінюючи форму мітохондрій. Це свідчить про те, що, можливо, і інші вже відомі препарати можуть допомагати в лікуванні хвороби Альцгеймера. Найголовніше, що було виявлено, що препарат активний клітинах у осіб з найбільш поширеним типом руйнівного захворювання - спорадичною формою Альцгеймера, що може означати, що у цього лікарського засобу є потенціал для великої кількості пацієнтів.
Оскільки УДХК вже використовується в якості лікарського засобу для лікування захворювань печінки, дослідники вважають, що це може допомогти прискорити проведення клінічних досліджень по вивченню його ефективності і безпеки в терапії хвороби Альцгеймера.
Доктор Сара Імарізіо, керівник дослідження в некомерційної благодійної організації Alzheimer's Research U.K., Великобританія, фінансувала нове дослідження, пояснює, що, оскільки хвороба Альцгеймера - дуже поширена патологія, першорядне значення має пошук кращих способів лікування. "Внаслідок того, що протягом більше 15 років не з'явилося нових препаратів для лікування слабоумства, життєво важливо, щоб ми продовжували наближатися до пошуку лікування хвороби Альцгеймера з безлічі точок зору. Завдяки даним нових досліджень ми отримуємо більш чітку картину тяжкості захворювання і того, як воно розвивається в головному мозку"- зазначає вчений.
Результати дослідження опубліковані в журналі «Journal of Molecular Biology.