Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

12.12.2018
Працівників МОЗ допитають через закупівлю ліків для дітей


Справу відкрито через покупки Міністерством охорони здоров'я України препарату для хворих дітей, який не зареєстрований в Україні. Раніше батьки купували його за кордоном самі.
Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, двох співробітників Міністерства охорони здоров'я України викликали на допит 12 грудня в рамках провадження у поставках препарату для дітей з рідкісними захворюваннями імунної системи. 
"Вперше в історії ці ліки закуплені централізовано за державні кошти, отже доступні пацієнтам безкоштовно", - сказали в міністерстві, відзначивши, що в жовтні препарат доставлений в Україну, переданий на зберігання Державному підприємству Укрвакцина, звідки вже 952 дози були доставлені в Івано-Франківську і Полтавську області для пацієнтів.
У листопаді Національна поліція Києва почала кримінальне провадження щодо поставки цього препарату. Міністерство надало доступ до всіх необхідних для проведення досудового розслідування документів.
"Міністерство охорони здоров'я стурбоване тим, що це кримінальне провадження може обмежити доступ пацієнтів до життєво необхідного їм лікування через вилучення вже доставлених препаратів. Також фактично під загрозою закупівля цього препарату в майбутньому", - уточнили в Міністерстві охорони здоров'я.
Раніше батьки були змушені купувати ці ліки для дітей з рідкісними формами первинних імунодефіцитів за кордоном.
"Через невелику кількість пацієнтів виробник-монополіст досі не зацікавлений в реєстрації і виході на український ринок. Залучення міжнародних організацій допомогло здійснити закупівлю на міжнародному ринку і забезпечити пацієнтів, які потребують саме цих ліків", - пояснили в Міністерстві охорони здоров'я.
21 листопада повідомлялося, що Кабінет міністрів звільнив главу Державної служби з лікарських засобів і контролю за наркотиками Наталю Гудзь, яку раніше усунули через підозри в махінаціях. Раніше Держлікслужба заборонила лікарський засіб Пентаксим (вакцина для профілактики дифтерії та правця, кашлюку та поліомієліту) через "порушення вимог законодавства".