Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

10.01.2019
Вчені розробляють «розумну» технологію загоєння ран


Нове дослідження, результати якого опубліковані в журналі «Advanced Materials», відкриває шлях до лікарських засобів нового покоління, які активно стимулюють загоєння ран.

У міру того, як збільшується кількість хірургічних процедур, зростає і число пов'язаних з ними інфекцій. Крім того, хронічні рани (наприклад при цукровому діабеті) часто містять широкий спектр бактерій в формі біоплівки. Такі біоплівочні бактерії часто дуже стійкі до лікування, що додатково підвищує ймовірність зараження. Згідно з останніми оцінками, хронічні рани вражають близько 5,7 млн ​​осіб в США. На глобальному рівні дослідники вважають, що кожні 30 секунд відбувається ампутація, викликана хронічно невиліковною діабетичної виразкою. У цьому контексті існує гостра необхідність в інноваційних та ефективних методах загоєння ран. Нові дослідження показують багатообіцяючі результати в цьому відношенні. Вчені розробили молекулу, яка допомагає активізувати природні властивості організму, спрямовані на регенерацію. Інноваційні молекули називають корисними навантаженнями, що активуються тяговим зусиллям. Вони відносяться до факторів росту, які допомагають таким з'єднанням, як колаген, більш інтенсивно взаємодіяти з тканинами організму. Колаген часто використовують в загоєнні ран. Наприклад, колагенові губки застосовуються для лікування опіків, а колагенові імплантати можуть допомогти у відновленні кісткової тканини.

Як же колаген взаємодіє з тканиною?

Клітини проходять через структуру колагену в так званих імплантних каркасах, витягаючи їх разом з собою. Даний механізм активує білковий стимулятор регенерації, який включає роботу чинників зростання. В ході нового дослідження Бен Альмквіст (Ben Almquist) і його команда розробили молекули TrAP, які здатні відтворювати природний процес загоєння. Вчені «згорнули» нитки ДНК в аптамери, які представлені у формі «рукоятки» для захоплення клітин. Аптамери прикріплюють клітини до одного кінця «рукоятки», а колагенові каркаси - до іншого.

Вчені пояснюють, що активація руху клітин використовується з метою регенерації у багатьох істот, починаючи від морських губок і закінчуючи людиною. Дослідження також показало, що TrAP може прикріплятися і утримуватися на клітинах різного типу. У свою чергу, це дозволяє TrAP вивільняти персоналізовані регенеративні білки на основі прикріплених клітин. Така пристосовність до різних типів клітин означає, що даний метод може застосовуватися для лікування різних типів ран: переломи кісток, рубцеві зміни тканини після серцевого нападу, пошкодження нервів при діабетичних виразках. Дана технологія може допомогти запустити нове покоління лікарських засобів, які активно взаємодіють з тканинами і стимулюють процес загоєння - зазначив Б. Альмквіст.