НАЯВНІСТЬ ТОВАРУ та ЦІНУ УТОЧНЮЙТЕ Віримо у краще та в ЗСУ! СЛАВА УКРАЇНІ!
Графік роботи: 10-00 до 18-00

Новости

21.02.2019
У Туреччині кожен 5-й пацієнт повертається з аптеки з порожніми руками


По даними ЗМІ Туреччини, близько 20% пацієнтів в країні не можуть отримати свої ліки після торішньої девальвації турецької валюти і одночасного зміцнення євро.
Економічна криза в Туреччині викликає тривожні наслідки для фармацевтичного сектора, пише «Al-Monitor». Серйозне знецінення турецької ліри в минулому році і відповідне зростання цін на іноземну валюту призвели до скорочення пропозиції на фармринку, при цьому, за оцінками аналітиків, 20% пацієнтів повертаються з аптек з порожніми руками.
Від нестачі ліків Туреччина потерпає протягом останніх 3 років. Це серйозна криза, пов'язаний з політикою Анкари в секторі, який в значній мірі залежить від імпорту. Так, в 2004 р міністерство охорони здоров'я внесло поправки в правила ціноутворення, привівши ціни у відповідність з фіксованим обмінним курсом ліри до євро. На початку 2018 року, коли євро коштував 3 ліри, офіційний курс був встановлений на рівні 2,69 ліри. Однак після валютних потрясінь, які накрили країну в наступні місяці, ринкова ціна євро виросла і сьогодні становить приблизно 5,95 ліри. Величезний розрив між ринковою ціною і фіксованою ставкою для фармацевтичного сектора призвів до того, що компанії скоротили або припинили поставки, що призвело до надзвичайного кризи, з особливо болючими, в порівнянні з іншими секторами економіки, наслідками.
Ердоган Колак (Erdogan Colak), глава Асоціації фармацевтів Туреччини (Eczacılık ve İlaç Derneği - EİDER), заявив «Al-Monitor», що в основі кризи лежить розрив між офіційним і реальним обмінними курсами. У міру того як збільшувався розрив, «наростав дефіцит багатьох ліків, особливо імпортних», - зазначив він, через скорочення або скасування поставок.
Нурт Сайдан (Nurten Saydan), голова Асоціації фармацевтичних роботодавців (Tüm Eczacı İşverenler Sendikası), пояснила, що виробники і оптові компанії засновують планування виробництва і поставок на терміни підвищення цін. «Багато ліків не доступні на ринку, тому що компанії чекають підвищення цін на ліки», - зазначила Н. Сайдан.
За словами Бурханеттіна Булута (Burhanettin Bulut), депутата парламенту від основної опозиційної Народної республіканської партії і фармацевта по професії, в даний час на ринку відсутні 417 ліків. «Існує великий дефіцит у багатьох групах, від антинеопластичних до антигіпертензивних, - повідомив Б. Булут« Al-Monitor ». - Ці ліки були недоступні на ринку протягом 2 міс ».
Б. Булут зазначив, що 25 основних і життєво важливих ліків в Туреччині недоступні. «Навіть такі ліки, як інсулін і антигіпертензивні препарати, які, як передбачається, обов'язково повинні бути доступні в лікарнях і аптеках, в даний час відсутні. Багато ліків, які не мають аналогів, також недоступні », - підкреслив він.
Ця криза в сфері охорони здоров'я є більш тривожною, ніж труднощі, з якими стикаються в інших секторах, оскільки для багатьох пацієнтів вони можуть означати боротьбу на межі життя і смерті. Уряд відмовляється визнати масштаби збитку, що завдається економічним спадом, покладаючи вину на операторів ринку. В основному це дійсно так, і в 32 аптеках вже виявлені запаси ліків, як раніше - не реалізовані харчові продукти на продовольчих базах.
Коментуючи перевірки фармацевтичних операторів, Б. Булут зазначив: «У Туреччині 23 000 аптек. Виявлення запасів в 32 аптеках нічого не означає. Уряд не може дозволити кризи у всіх цих секторах - від продуктів харчування до ліків, - звинувачуючи роздріб або посередників. Така тактика націлена тільки на політичну вигоду ».
Міністерство охорони здоров'я мало б також усвідомити, що рейди були марними, оскільки пізніше воно уклало угоду з фармацевтичною компанією, яка переглянула ціни на 42 ліки і проклала шлях до їх повернення на ринок. Однак, за словами Б. Булута, це може бути тільки тимчасовим рішенням. «Одна компанія є виробником 42 ліків, - зазначив він. - Після припинення їх відпустки міністр провів переговори з компанією, скорегував ціни і забезпечив повернення ліків на ринок. Точно так же міністр цілком міг домовитися з усіма фармацевтичними компаніями і скорегувати ціни. Саме через нездатність міністра зробити це, пацієнти в даний час переживають фармацевтичну кризу ».
Б. Булут попередив, що ставлення Анкари до кризи може привести до того, що міжнародні фармацевтичні компанії покинуть Туреччину: «Через цей хаос на ринку ліків багато компаній вихід з турецького ринку. Якщо вони це зроблять, країні все одно доведеться купувати ці ліки, але за більш високими цінами. І вищі ціни доведеться платити пацієнтам зі своїх кишень ».